niedz.. maj 19th, 2024

Sita przemysłowe to urządzenia, które stosowane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, potrafimy je też spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama nazwa wskazuje stosowane są one w gospodarstwie, a dokładnie w maszynach takich jak kombajny. Jego istotnym zadaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką szansę dają sita rolnicze. Zasada funkcjonowania wydaje się prosta. Strumień powietrza uzyskiwany przez wentylator przepływa przez sita od ich dolnej strony oraz unosi ze sobą część plew oraz małych elementów słomy, z jakimi połączone jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami wychodzą na niskie sito. Kiedyś sita rolnicze były wykonane wyjątkowo praktyczne są one stosowane do tej pory. Były toż sita rolnicze otworowe. Ich powierzchnia posiada szereg dziur o pewnej średnicy, przez które wybierane są nasiona. Ich zasadnicza zaletą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatrzymują się, przecież ich wielką wadą jest zła jakość przesiewania. Teraz potrafimy je jeszcze spotkać, ale głównie jako sito dolne.

Nowym rodzajem są sita szczelinowe, które są trwałe na wszelkie| obciążenia. Pewną informacją jest to, że sita szczelinowe dysponują duży zakres kształtów oraz parametrów, co ma kluczowy nacisk na prawidłową filtrację, separację i ocenę cieczy oraz ciał stałych. Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Wykonywane są z drutów profilowych z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Tego rodzaju sita szczelinowe są:

  • Doskonale gładka powierzchnia
  • Duża precyzja wykonania
  • Zwiększona skuteczność i dokładność separacji,
  • Skłonność do samoczyszczenia się

Przed ich zakupem warto zwrócić się do rzetelnej firmy, która dobierze właściwe sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Ważną zaletą sita ze stali nierdzewnej https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 jest duża trwałość na korozję, dzięki czemu świetnie sprawdza się w ciężkich warunkach. Potrafimy je kupić w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej mogą mieć splot mały jak też duży. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się przy bardzo małej frakcji, jaką potrzebujemy przesiać. Ponadto dają one też filtrację cieczy oraz gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w:

  • przemyśle gazowym i naftowym
  • przemyśle chemicznym
  • górnictwie
  • przemyśle energetycznym
  • przemyśle gazowym

Sita rolnicze jak również sita szczelinowe mogą być stworzone ze stali kwasoodpornej, która obecnie jest przeważnie używanym surowcem. Jak wiemy sita ze stali nierdzewnej maja różny przekrój mogą być zgrzewane pod różnym kątem. Zatem tak znaczące jest aby wybór ich do naszych potrzeb dokonał fachowiec. To on rozumie jaki typ i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki typ maszyny rolniczej mamy i czy te pojedyncze sita rolnicze będą do niej pasowały. Zatem nie dokonujmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie produkty, a jednak mają nam służyć przez wiele lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najlepiej dobrane do naszych potrzeb.

By kasia

Related Post